جمعه 5 ارديبهشت 1393
Friday 25 April 2014 14:28
تاریخ انتشار : 1392-04-15 07:47:00 کدخبر : id-87669

تسهیلات ویژه سازمان سنجش آموزش کشور برای انتخاب رشته

سازمان سنجش آموزش کشور تسهیلات ویژه‌ای برای انتخاب رشته داوطلبان کنکور ۹۲ در نظر گرفت.

 سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن تسهیلات ویژه انتخاب رشته برای داوطلبان کنکور 92، شرایط انتخاب رشته ساده‌تر را برای مجازین به انتخاب رشته فراهم کرده است.

این تسهیلات در قالب نرم افزار انتخاب رشته، ویژه‌نامه انتخاب رشته و کتاب انتخاب رشته با ویرایش جدید به داوطلبان ارائه خواهد شد. 

نرم‌افزار انتخاب رشته

این نرم‌افزار به داوطلبان این امکان را می‌دهد که با توجه به وضعیت علمی و نمره‌ای که در آزمون سراسری سال 1392 کسب کرده‌اند، خود را با داوطلب مشابه در آزمون سراسری سال 1392 مقایسه و امکان قبولی را مشاهده کنند.

ویژه نامه انتخاب رشته

ویژه نامه انتخاب رشته سال 1392 با سبک سابق و سیاق جدید و با تمرکز بر نیازهای داوطلبان، والدین و مشاوران مدارس تهیه خواهد شد و حاوی اطلاعات مفیدی در مورد فرآیند انتخاب رشته خواهد بود.

 ویرایش پنجم کتاب انتخاب رشته، انتخاب آینده

ویرایش جدید این کتاب بر اساس آیین‌نامه‌ها و تصمیم‌های جدید پذیرش دانشجو بازنگری شده و به صورت مفصل به بحث انتخاب رشته پرداخته است.

 داوطلبانی که بر اساس نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1392 مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، می‌توانند برای انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، بین‌المللی و مجازی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی برای انتخاب رشته اقدام کنند. 

همچنین داوطلبان دانشگاه فرهنگیان نیز می‌توانند بر حسب مورد با دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 92 اقدام کنند.

 داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ضروری است با دریافت دفترچه راهنما از سایت سازمان و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای مذکور و اطلاعیه‌های منتشره این سازمان و امکانات فراهم شده در بند 44 فوق، حداکثر 100 کد رشته محل از میان کد رشته محل‌های تحصیلی گروه آزمایشی مجاز یا گروه‌های آزمایشی مجاز را انتخاب کنند. 

لازم به ذکر است انتخاب رشته از روز پنجشنبه 17 تا روز سه‌شنبه 22 مرداد ماه با رعایت  ضوابط و شرایط اعلام شده از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود.

/فارس
   
ذکر و نقل مطالب تنها به نقل از دانشجو نیوز مجاز است. | بهینه سازی ، پشتیبانی و میزبانی : پویاسامانه